Header Ads

 • Son Yazılar

  Antalya Hava Alanında Alarko Ürünleri Kullanılmış

  Antalyada yapılmakta olan yeni iç hatlar terminalinde Alarko Carrier ürünleri kullanılmış. Alarko Carrier basın bültenini siz değerli bina işletimi okuyucuları ile paylaşıyoruz.
  Mart 2010′da hizmete girmesi planlanan Antalya Havalimanı yeni iç hatlar termilinin, yükleniciliğini Fraport-IC İçtaş Antalya Hava Limanı Terminal Yatırım ve İşletmeciliği A.Ş., mekanik projesini Matek Ltd. Şti, mekanik taşeronluğunu ise Pirimer Ltd. Şti. üstlendi.
  2 Dış hatlar ve 1 İç hatlar terminalinden oluşan Antalya Havalimanı’nın yıllık yolcu sayısı 10 milyon civarında. Terminal tamamlandığında, bugünkünün 2 katı büyüklüğe sahip olacak ve sadece iç hat terminali 6 milyon yolcuya hizmet verecek.
  Antalya Havalimanı’ndaki mevcut iç hatlar terminalinin yerine inşa edilecek mekan 17 bin metrekare alan üzerine kurulacak. Eski terminal binası ise yıkılarak apron olarak kullanılacak. 4 köprü bulunacak yeni terminalde yolcular uçağa buralardan binecek.
  Antalya Havalimanı yeni iç hatlar terminalinde güvenlik ön planda tutulacak. Mevcut terminal binasında kullanılan x-ray cihazlarının dışında yeni binada Elektronik Denetleme Sistemi (EBS) kurulacak. ICF (İçtaş Fraport) firmasının işletmesi olan yeni iç hatlar terminal binası, mevcut iç hatların yetersiz kalması sebebiyle yeniden inşa ediliyor.
  Mart 2010 tarihinde hizmete girmesi düşünülen bu terminalde 39 adet Carrier marka 39HQ Klima Santrali, 23 adet Carrier marka 39HQ Hücreli Aspiratör, 1 adet Carrier marka 30XA Vidalı Soğutma Grubu, 338 adet Alarko marka Fancoil cihazı ve 2 Yollu Vana seti kullanılmaktadır.

  Post Top Ad

  Post Bottom Ad