Header Ads

 • Son Yazılar

  Chiller Bakımı


  Yaz mevsimine girmeden, Chiller soğutma gruplarının bakımlarının veya bakım anlaşmalarının yapılması  gerekir. Tabiiki işe başlanmadan önce binanızın mekanik sistemine bir göz atmanızda yarar var. Binanız 4 borulu ısıtma ve soğutma mekanik tesisatına sahip ise bu ay teklifler alınarak Chiller’in bakımı yapılmalıdır. Diğer taraftan binamız iki borulu ısıtma ve soğutma sistemine sahip ise Nisan sonu veya Mayısın ilk haftası bakım için en uygun zamandır. Tabiki artık Bina yöneticileri olarak değişen iklim şartlarınıda gözardı etmemek gerektiğiniz şiddetle vurgulamak isteriz. Mayısın ilk haftası bakım yaptıracağım diye sakın ısrar etmeyin buradan hava durumuna bakarak karar verin. Soğutma gruplarının bakımı için iki yol izlenir.
  - Bunlardan biri cihazın mevsim başlangıcında ilk çalıştırma ve bakımı ve mevsim sonu kapatma ve bakımı. Kapatırken bakım olurmu diye soran olursa evet cihazı bir sonraki sene çalıştırdığınızda sürprizlerle karşılaşmak istemiyorsanız mutlaka profesyonel bakım hizmeti almanızı öneririz. Bu tarz yaptıracağınız bakım en ekonomik olanıdır. Yani ucuz hizmet istiyorsanız sozleşmesiz bir şekilde yaptırabilirsiniz. Avantajı ekonomik olması, dezavantajı ise iki bakım arası cihazınız arıza gösterirse düzensiz ve ücretli servis alırsınız.
  - Diğer Chiller Soğutma Grubu bakımı ise mevsimsel bakım sözleşmesi yapılır. Bakım sözleşmesi kapsamında cihazın ilk çalıştırma ve bakımı, aylık bakımı, arıza hizmeti, cihaz kapatma ve bakımı yapılır. Tesisinizde bulunan Chiller soğutma grubunuza iyi bir bakım hizmeti almak istiyorsanız bu sözleşmeli periyodik hizmetini satın almanız gerekmektedir. Avantajı kaliteli bakım süreci, arıza anında hızlı ve öncelikli servistir (sözleşme bağlamına sokulması gerekmektedir) Dez avantajı ise diğer bakım sistemine göre en az iki kat daha fazla pahalı ve maliyetli olmasıdır.

  Hiç yorum yok

  Teşekkürler.

  Post Top Ad

  Post Bottom Ad