Inverter klima ne kadar tasarruflu?

ömür yilmaz | 00:28 | 2 yorum

Yeni nesil R 410 A gazı ile birlikte, klimalarda kullanılan sabit kompresöre alternatif inverter klima teknoloji sayesinde %40'a varan oranlarda tasarruf sağlama olanağı sağlamıiştır.
Ayrıca R410 A gazı çevreci özelliği sayesinde ayrıca diğer eski nesil gazlar gibi çevreye zarar vermemektedir.
İnverter klima ile sabit kompresörlü klima arasında ki farkı basitçe anlatırsak; Sabit kompresör klima sety ayarına ulaşınca kapanır, set ayarından uzaklaştığında ise klima tekrar devreye girer, bu kapanma ve devreye girme sırasında pik akımlar çekerek yüksek elektrik tüketimine sebep olurlar. Invertör klima ise, klima set ayarına geldiğinde cihaz kompresörü min seviyeye inerek yavaşlar, set ayarından uzaklaştığında ise kompresör çalışması yumuşak kalkışla hızlanır. Bu çalışma esnasında pik akım tüketimi yaşanmaz. Ve ayrıca frekansa bağlı çalıştığı için ortamı set değerine eşdeğer olarak ısıtır veya soğutur. Bu eşdeğerlik süreci sistemin ayrıca tasarruf yapmasını sağlamaktadır.

Etiketler; Klima, İnvertör, Frekans, Tasarruf

Kategori: , , , , , ,

www.tesisisletimi.com :
Bina yönetimi başka bir deyişle tesis işletimi hakkında güncel bilgiler ve haberlere ulaşabileceğiniz Türkiyenin ilk ve tek blog platformudur! Burada mevzuattan, idari işlere, enerji yönetiminden, güvenlik hizmetlerine kadar tüm konuları takip edebilirsiniz

2 yorum

Teşekkürler.