Türkiye’nin en prestijli gayrimenkul yatırımcılarından Astaş Gayrimenkul Yatırım ve Turizm A.Ş. tarafından yönetilen Astoria Alışveriş Merkezi, 23 Ocak 2008 tarihinde açıldı. 35.000 metrekare kapalı alanda özgün mimarisiyle ve gün ışığını içine alan her biri 48 metre yüksekliğinde olan Avrupa’nın en yüksek ikiz atriumlarıyla, dünyaca ünlü yüzlerce yerli ve yabancı markaya ev sahipliği yapan Astoria Alışveriş Merkezi, iş dünyasının kalbi Esentepe’de yer alıyor. Avantajlı konumu, yenilikçi hizmet anlayışıyla müşterilerine ve Türk ekonomisine artı değer katan Astoria, şehrin modern ve yenilikçi yüzünü yansıtan bir alışveriş merkezi olarak öne çıkıyor. Hedef kitlesi ağırlıklı olarak 20-50 yaş arası olan Astoria Alışveriş Merkezi’nin müşterilerinin yüzde 63’ünü kadınlar, yüzde 37’sini erkekler oluşturuyor. Astoria Alışveriş Merkezi’nin müşteri profilinin yüzde 67’sini A ve B sosyo-ekonomik kitle oluşturuyor. Marka karmasında; ziyaretçi profilinin ve bölgedeki 50 bin kişilik kitlenin ihtiyaçlarının ve alışkanlıklarının önemli rol oynadığı Astoria Alışveriş Merkezi, dünyaca ünlü binlerce yerli ve yabancı markaya giyimden elektroniğe, aksesuardan kozmetiğe 100’un üzerinde mağazada hizmet veriyor. 7 katlı Astoria Alışveriş Merkezi’nde kafeler, Türk ve dünya mutfaklarından örnekler sunan temalı restaurantlar, marketin yanı sıra, “LFC SPA”, “Luxury Fitness” ve Astoria Sinemaları da yer alıyor. Astoria Alışveriş Merkezi’nin açıldığı günden bu yana aldığı ödüller: “AB Kalite Ödülü”; “Özel Uçak Kampanyası” ile AMPD “Yılın Pazarlama Kampanyası” ödülü ve “En Quality AVM” ödülü

Astoria’da yaşam bir ayrıcalık

Ulaşım acısından metro, metrobüs gibi toplu ulaşım araçlarına yakın olan Astoria, dünyanın en önemli otel işletme firmalarından biri olan Kempinski tarafından yönetilen rezidanslarıyla da dikkat çekmektedir.

Astoria lüks ofisleriyle de is dünyası için bir cazibe merkezi

Kempinski Residences Astoria’da lüks ofisler ile is dünyasının ihtiyaçlarını karşılıyor.

Astoria’nın ilk’leri:

Astoria Alışveriş Merkezi’nden Türkiye’nin en kapsamlı AVM kartı, Benefit Club Card

Türkiye’nin en kapsamlı AVM kartı Benefit Club Card dikkati çekiyor. Türkiye’de sadece bir AVM yönetimi ya da bir banka tarafından finanse edilmeyen ilk ve tek kart olma özelliği taşıyan Benefit Club Card, Astoria AVM’deki ve AVM dışındaki çeşitli kurumların katılımı ile hayata geçti. Astoria AVM’deki seçkin mağazalarda indirimler, para puan ve sürpriz hediyeler sunan Benefit Club Card’a ücretsiz sahip olunuyor. “Sürprizleri Bitmeyen Kart” olarak lanse edilen Benefit Club Card alışverişten seyahate, sağlıktan güzelliğe, eğlenceden güvenceye hayatın her alanında sayısız ayrıcalık ve indirim sunuyor.

Özel konsept ve dekorasyonuyla sinemada yeni bir boyut Astoria Sinemaları

Astoria Alışveriş Merkezi’ndeki sinema salonları sadece Türkiye’de değil dünyada yeni bir konsepte imza atıyor. Özel konsept ve dekorasyonuyla, geniş bir fuaye alanına sahip, yüksek standartların uygulandığı Astoria Sinemaları’nın, ileri teknoloji sistemi ile donatılan, tümü localı 10 salonu bulunuyor. 1000 kişilik oturma kapasiteli, Real D özelliğine sahip ve en son teknolojiye göre hazırlanmış sinema salonlarında misafirler, duvarları cam olarak tasarlanan salonların içerisinden alışveriş merkezini ve İstanbul manzarasını görebiliyor. Film esnasında özel bir sistem ile kapanan bu camlar film aralarında tekrar acılıyor. Konforlu koltuk donanımı, kristal avizeler ve cam duvarlar gibi ince detayları içeren sık dekorasyonuyla Astoria Sinemaları, en yüksek dijital görüntü ve ses sistemleri ile donatılmış salonları, özel galalar ve ön gösterimlerde vizyona yeni giren filmlerin ilk adresi oluyor.

LFC SPA

LFC SPA, spa anlayışına getirdiği farklı ve egzotik yaklaşımla ve özel konseptiyle seçkin bir kitleye hitap ediyor. LFC SPA, Astoria Alışveriş Merkezi’nin 4. katında, 3500 m2 alanda İstanbullulara 365 gün spa ve fitness keyfini yaşatıyor. LFC SPA, günün yorgunluğundan arınmak isteyenler için şifalı “ayurvedic” tedavilerin yanı sıra, rahatlatıcı masajları, vücut peelingi, yüzü besleyen ve vücudu şımartan rituelleri ile sihirli bir dokunuş sunuyor. LFC SPA, bay ve bayanlara özel hamamları, kapsül ve sulu masaj yataklarının yanı sıra Thai masaj odası, ayurveda masaj odaları ve sadece çiftlere özel VIP odası ile tam bir spa merkezi. Misafirlerinin konforunu on planda tutan LFC SPA, son teknoloji ürünlerinden fin saunası, buhar banyosu, özel dinlenme odaları ve kapalı havuzla hizmet sunuyor.

Aqualis Estetik ve Güzellik Enstitüsü

Aqualis Estetik ve Güzellik Enstitüsü, kendini yenilemek ve günlük yasamın yıpratıcı etkilerinden korunmak isteyenlere farklı yöntemler sunuyor. Enstitü, uygulamalarıyla mükemmel vücuda ve kusursuz bir cilde kavuşmayı sağlayan büyülü bir dünyanın kapılarını aralıyor

Luxury Fitness

365 gün sağlıklı, zinde ve fit olmak isteyenlerin de ihtiyaçlarına karşılık veren Luxury Fitness, kapalı havuzu, jakuzi ve özel olarak tasarlanan stüdyolarıyla pilates’ten yüzmeye, gym&cardio’dan kinesis’e birçok farklı egzersizi aynı merkezde yapabilme ayrıcalığını yaşatıyor. İleri teknoloji ürünü fitness ekipmanları ve özel eğitmenlerin yer aldığı spor merkezinde, üyeye özel antrenman saatleri, mat pilates, fit-box, spinning, swissball, circuit training gibi en etkili dersler de spor tutkunlarının hizmetine sunuluyor.

Astoria’da eğlence

Astoria Alışveriş Merkezi içinde her gün 10:00-22:00 saatleri arasında hizmet verecek olan The Play Barn Plus’ta; top havuzları, kaydıraklar ve tünel gibi sistemlerin birleşiminden oluşan soft play oyun alanının yanı sıra resim, elişi gibi uğraşların yapıldığı aktivite odası, bebek odası, doğum günü partisi salonları, kafeler, mini sinema, mini mağaza, kuaför yer almaktadır.
Fun Time çocuk oyun alanı ve eğlence merkezi 750 m2 alan üzerinde birçok oyun makinesi ile hizmet vermektedir. Uzman eğitimli kadrosuyla son teknoloji makinaların birleştiği bu alanın yanı sıra çocuklar kadar gençlerin ve büyüklerinde ilgisini çeken 5D sineması da Astoria AVM’de bulunmaktadır

Post a Comment

Teşekkürler.

Daha yeni Daha eski