Tesis işletimi sektöründe demirbaş yönetimi çok önemlidir. Özellikle tesis işletiminin teknik operasyonunda görev alan disiplinler yönettiği sistem ve demirbaşları iyi bilmelidir. Çünkü iyi yönetilen demirbaşlar, işletme teknik süreçlerinde tesise yüksek miktarda tasarruf sağlıyacaktır. Tasarrufa etki eden operasyonlar, bakım, onarım, yeniden değerlendirme ve teknoloji ilavesi ile yüksek oranda tesise katma değer sağlar.
Klima santrali, kalorifer kazanları, chiller grupları, fan coiller vb gibi sabit ve büyük cihazların yönetimi daha kolay olmakla birlikte, fax, fotokopi makinaları ve diğer ofis cihazları adet ve kullanım şartlarına bağlı olarak daha fazla zorluk çıkarabilir. 
Demirbaş yönetiminde anlayacağımız demirbaşların imalat tarihi, satın alma tarihi, tip cins ve kapasitesi gibi sadece bu veriler değil. Ayrıca arıza adeti, değişen parça oranı, bakım – onarım – işletim maliyeti ve gerçek amortisman değerlerinide ilave etmekte fayda vardır. Şeytan diğer unsurlarda olduğu gibi tesis işletiminin teknik ayrıntılarında gizlidir. 
Demirbaş yönetimi ciddi oranda uygulama ve maddi fayda sağlamasının yanı sıra periyodik raporlama ile yaptığınız operasyonlarıda belgeleyebilirsiniz. 

Post a Comment

Teşekkürler.

Daha yeni Daha eski