Haader Ads

Yeni nesil R 410 A gazı ile birlikte, klimalarda kullanılan sabit kompresöre alternatif inverter klima teknoloji sayesinde %40'a varan oranlarda tasarruf sağlama olanağı sağlamıiştır.
Ayrıca R410 A gazı çevreci özelliği sayesinde ayrıca diğer eski nesil gazlar gibi çevreye zarar vermemektedir.
İnverter klima ile sabit kompresörlü klima arasında ki farkı basitçe anlatırsak; Sabit kompresör klima sety ayarına ulaşınca kapanır, set ayarından uzaklaştığında ise klima tekrar devreye girer, bu kapanma ve devreye girme sırasında pik akımlar çekerek yüksek elektrik tüketimine sebep olurlar. Invertör klima ise, klima set ayarına geldiğinde cihaz kompresörü min seviyeye inerek yavaşlar, set ayarından uzaklaştığında ise kompresör çalışması yumuşak kalkışla hızlanır. Bu çalışma esnasında pik akım tüketimi yaşanmaz. Ve ayrıca frekansa bağlı çalıştığı için ortamı set değerine eşdeğer olarak ısıtır veya soğutur. Bu eşdeğerlik süreci sistemin ayrıca tasarruf yapmasını sağlamaktadır.

Etiketler; Klima, İnvertör, Frekans, Tasarruf

2 Yorumlar

Teşekkürler.

  1. Bu yaz çok sıcak olacakmış. Klima alıcaz da inverter klima diye diretiyor daha önce alan arkadaşlar. Kafamda soru işareti var ken bende alamıyorum. Normal ile inverter arasındaki fark nedir?

    YanıtlaSil
  2. Sayın Belinay, büroteknik gibi bir firmaya link vererek spam yorum yaparak yorum yazmak hiç yakışmıyor. Verdiğiniz gizli link tarafımca silinmiştir.

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

Teşekkürler.

Daha yeni Daha eski