Yeni nesil R 410 A gazı ile birlikte, klimalarda kullanılan sabit kompresöre alternatif inverter klima teknoloji sayesinde %40'a varan oranlarda tasarruf olanağı sağlanmıştır.
Ayrıca R410 A gazı çevreci özelliği sayesinde diğer eski nesil gazlar gibi çevreye zarar vermemektedir.
İnverter klima ile sabit kompresörlü klima arasında ki farkı basitçe anlatırsak; Sabit kompresör klima set ayarına ulaşınca kapanır, set ayarından uzaklaştığında ise klima tekrar devreye girer, bu kapanma ve devreye girme sırasında klima kompresörü pik akımlar çekerek yüksek elektrik tüketimine sebep olurlar. Invertör klima ise, klima set ayarına geldiğinde cihaz kompresörü minimum hıza düşerek yavaşlar, set ayarından uzaklaştığında ise kompresör çalışması yumuşak kalkışla hızlanır. Bu çalışma esnasında pik akım tüketimi yaşanmaz. Ve ayrıca frekansa bağlı çalıştığı için ortamı set değerine eşdeğer olarak ısıtır veya soğutur. Bu eşdeğerlilik süreci sistemin ayrıca tasarruf yapmasını ve üst düzey konfor şartlarını sağlar. Günümüzde her ne kadar konvansiyonel klimalara göre fiyatları pahalı olsa da kullanım şartlarına göre sağlayacağı tasarruf ile kısa sürede kendini amorti eder. Diğer taraftan invertor klima kullanımı her geçen gün artarken sabit kompresörlü klimalar ise satışları düşmekte ve raflarda daha az yer kaplamaktadır. Günlük klima kullanım süreniz 4 saat üzeri ise ivertor klima alarak kısa zamanda tasarruf sağlarken üst düzey sıcaklık konfor şartları elde edebilirsiniz. Eğer bütçeniz el veriyorsa invertör kompresörlü klima almanızı tavsiye ediyoruz. 

Etiketler; Klima, İnvertör, Frekans, Tasarruf

2 Yorumlar

Teşekkürler.

  1. Bu yaz çok sıcak olacakmış. Klima alıcaz da inverter klima diye diretiyor daha önce alan arkadaşlar. Kafamda soru işareti var ken bende alamıyorum. Normal ile inverter arasındaki fark nedir?

    YanıtlaSil
  2. Sayın Belinay, büroteknik gibi bir firmaya link vererek spam yorum yaparak yorum yazmak hiç yakışmıyor. Verdiğiniz gizli link tarafımca silinmiştir.

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

Teşekkürler.

Daha yeni Daha eski