Tesis İşletimi ekibi olarak çevre ile ilgili konular kaçınılmaz olarak ilgi alanımıza giriyor. Malum insanlar tarafından her geçen gün bilinçsizce yapılan tüketim çılgınlığı dünyamızı yaşanılır bir yer olmaktan çıkarmaktadır. Yıllar önce gittiğimiz ormanlar konut projeleri ile dolmuş, parklar ise AVM olmakta... Yine yıllar önce gittiğimiz sahil kenarları ve denizlerimiz ise kirlilikten dolayı gidilmez olmuştur. İstanbul yerel yönetimlerimizden birisi olan İBB her ne kadar canla başla çevre için projeler üretiyor olsa da zaman zaman vatandaşın (herkesin ve herkesimin) taleplerini karşılayamıyor.
Her sene İBB Belediye Başkanı yaz mevsimi başlarken İstanbul'da girilebilen plajların listesini açıklamaktadır.  İstanbul halkı da bu açıklamaya göre plajları kullanmaktadır. Gerçi işin sosyoekonomik tarafına baktığımızda  bu plajları daha çok dar gelirli vatandaşlar kullanmaktadır. Dolayısı ile İstanbul plajlarının kullanılabilir temizliğe ve destinasyona sahip olması bu noktada kaçınılmaz. Çünkü dar gelirli vatandaşın başka bir yere gidecek ekonomik durumu yoktur ve bu plajları kullanacaktır.
İBB son yıllarda İstanbul plajlarının kullanımı için yoğun çalışmalar yapmaktadır. Gerek kumsal ve gerekse deniz temizliği ile ilgili ciddi bir şekilde alt yapı yatırımları yaptığını duyuyoruz. Peki İstanbul'da girmeye müsait plajları nasıl öğreneceksiniz? İşte İBB'nin bu noktada yaptığı teknoloji alt yapısı ile İstanbul'da girilmeye müsait plajların ve bu plajlara ait koliform ve streptokok değerlerini ve bu değerlerin ne anlama geldiğini anlık olarak öğrenebilirsiniz. Ayrıca sadece anlık veri ve analizler değil, geçmiş yıllara ait veri ve analizlere de ulaşmanız mümkün.

Post a Comment

Teşekkürler.

Daha yeni Daha eski