Bosch Klima Arıza Kodları
Arıza KodlarıArıza Kodları Sebebi
RUN ve Timer lambalarının her ikiside yanıp sönüyor. * Dış ünitede anormallik, kompersör arızası, kapasitör arızası, soğutkan yetersiz. Gaz eksik. Bu sorunla karşılaşırsanız Merkezimizi Arayın.
Timer Lambası yanıp sönüyor.* Serpantin sansörlerinde anormallik. Bu arızada Servisleri müdahalesi gerekir. Merkezimizi Arayın.
E57 Arızası* Yetersiz soğutkan, gaz eksikliği, ara tesisat bakır boru kırık, Kompersör basıncı düşük. Servis Merkezi çağırmanız gerekmektedir.
Bosch Klima Arızları Arıza Çözümleri
Klimanız Çalışmaması* Ünite kapatıldıktan hemen sonra açılırsa çalışmaz. Ünite mod değiştirildikten hemen sonra çalışmaz. Bu, üniteyi korumak içindir. Üniteyi çalıştırmak için 3 dakika bekleyin. Çalışmaz ise servise haber verin
Klima sıcak hava vermiyor.* Isıtma işleminde, ünite açıldıktan sonra üniteden soğu hava üflenmesini önlemek için dahili fan 2 ile 5 dakika çalışmayabilir.
* Ünite buzlarını çözüyordur. 5 ile 10 dakika bekleyin.
Koku geliyor* Bosch Üniteden, cihaza giren halı veya mobilya kokuları gelebilir.Montajını Ve bakımını servis merkezine yaptırın
Çıtırtı sesi geliyor* Bu ses, sıcaklık değişiminden ötürü ünitenin genişlemesi veya parçalarının birleşmesinden kaynaklanan sürtünme sebebiyledir.
Hışırtı sesi geliyor* Yumuşak hışırtı sesi, cihaz içinde akan soğutma işlemindeki gazın sesidir.
Ünite hava çıkışında buğulanma var* Soğutma işletiminde, buğulanma görülmesinin sebebi oda sıcaklığı ile dışarı üflenen havanın sıcaklığı arasında fark olmasıdır.Montaj servisinin kontrol etmesi gerekmektedir.
Klima odayı etkin bir şekilde soğutmuyor veya ısıtmıyor* Cihaz filtrelerini kontrol edin.
* Dış üniteyi kontrol ederek hava girişinin ve çıkışının tıkalı olup olmadığına bakın.
* Termostatın uygun ayarlı olup olmadığını kontrol edin.
* Pencerelerin ve kapıların sıkıca kapalı olmasına dikkat edin.sorun devam ederse  servise bildirin
Ünite uzaktan kumanda sinyalini almıyor
* Kumandanın pillerinin eski veya zayıf olup olmadığını kontrol edin.
* Uzaktan kumandayı ünitenin sinyal alıcısına doğru tutarak tekrar sinyal göndermeyi deneyin.
* Kumandanın pillerinin doğru takılıp takılmadıklarını kontrol edin.Kumandanız çalışmazsa Bosch bakım onarım servisini haberdar edin.,
Bu hatalı bir çalışma değildir.
Servis çağıradan önce iç Ünite çalıştığında veya durduktan sonra dahili üniteden tıkırtı şeklinde bir gürültü gelebilir. Bunun nedeni plastik gövdenin sıcaklık dalgalanmasıyla büzülmesi veya genleşmesidir.

4 Yorumlar

Teşekkürler.

 1. merhaba, benim bosch 18 lik klimam var ve E3 arızası veriyor. iç ünite fanını elle çevirince klima çalışıyor. ortam sensörünü değiştirdim ama arıza yine aynı. iç ünite hiç sökülerek temizlenmedi, bu yüzden olabilirmi?. beni bilgilendirirseniz memnun olurum, şimdiden teşekkürler.

  YanıtlaSil
 2. Merhaba benim klima 18 lik led ekranlı yaz aylarında hiç problem yoktu.kış geldi fan açık değilken klima biraz çalıştıkdan sonra p0 arızası veriyor.fan açınca vermiyor.

  YanıtlaSil
 3. Benim bosch klimam vsr temizligini yaptim fakag hem turuncu hem sark isik yaniyo sebebi nedir calistirmaktan korkuyorum

  YanıtlaSil
 4. Klimami temizlememe ragmen sari ve turuncu isiklar yaniyo

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Teşekkürler.

Daha yeni Daha eski