Teknik konulara ilgi duyan ve bunu meslek edinen kişilerin en büyük sorunlarından birisi bir plâkaya yapışkan solüsyon sürdükten sonra yerinde ölçü almaktır. Çünkü yapışkan solüsyonlu plâkayı yerine koyduğumuzda maalesef plâka zemine yapışmış oluyor. Ayrıca yapıştırılmış bir plâkanın ölçüsü alındıktan sonra; plâkanın tekrar demonte edilmesi, yapışkanın özelliğini kaybetmesi, plâkanın bozulması, iş motivasyonumuzun azalması ve vakit kayıpları gibi bir çok olumsuz etkene sebep olur.
Tüm bu zorlukların üstesinden gelmek için, naylon esaslı dar ve uzun bir malzeme yada kalın naylon bir ip kullanmanız yeterli. 
Naylon ipi ölçüsünü alacağınız zemine resimdeki gibi "S" şeklinde serdikten sonra, malzemeyi ipin üzerine koyarak rahatlıkla ileri - geri, sağa - sola  çekerek ölçü ve diğer ayarlarını yapabilirsiniz. Hatta plâkanızı ipin üstünden kaldırıp, kesme ve bükme işlemlerinizi yaptıktan sonra plâkanıza sayısız tekrarlarla alıştırma çalışması yapabilirsiniz.
Eğer malzemeyi (plâka) tekrar kaldırma gibi bir sorununuz varsa, malzemeyi kaldırmadan ipi çekerek yapıştırma işlemini sonlandırabilirsiniz.
Basit ama etkili bir fikir...

Post a Comment

Teşekkürler.

Daha yeni Daha eski