Tesisler ve binalar büyüdükçe süreç ve sistemleri eski usul manuel olarak takip etmek ve yönetmek artık zor değil neredeyse imkansız hale geldi. Dolayısı ile tesis ve binaları yönetmek için teknolojiden faydalanmak kaçınılmaz bir hale geldi. Fakat diğer taraftan piyasada hazır veya tesise özel kişiselleştirilmiş yazılımlar olsa da, yazılımların tam olarak ihtiyaca cevap vermesi kafalarda hala soru işareti olarak durmakta. Özellikle yazılımı kullanmayı sevmeyen tesis yöneticilerini yazılımı almaktan ziyade yazılımı kullandırmak daha zorlu bir süreç. Kullanılmayan yazılımlar verimsiz olarak sınıflandırılmakta ve boş yere emek ve para harcanmaktadır. Dolayısı ile ihtiyaca cevap verecek yazılım almak veya yaptırmanın birinci önceliği yazılımın gerçekten kullanıcı ile dost, merak uyandıran ve herşeyden önemlisi ise eğlendirici olması gerekiyor. Bu arada eğlendirici kelimesi bazı kişilerin hoşuna gitmeyebilir, fakat en verimli, değişime açık ve inovatif kişi,  çalışırken eğlenenler olduğunu unutmamak gerekir.
Tesis Yönetim Yazılımları
Emaint  : Wb servis ve mobil uyumlu tesis bakım yazılımı. Lisanslarının 3 ayrı paket halinde aylık kiralama işlemi yaparak ihtiyaca uygun bir alt yapı vaat ediyor.
Servicechannel : Merkezi ABD olan yazılım firması Amerika ve Avrupa'da yaklaşık 200 firmada kullanılmakta. Web ve mobil altyapısı olan servisin oldukça iddialı olduğunu söyleyebiliriz.
CafmexplorerBakım onarım ve esasında kuvvetli olduğu kısım alan yönetimi dolayısı ile sanki bana daha çok otel veya residance vs. gibi tesislerin yönetimi için daha çok uygun gibi göründü.
Cogz : Bakım onarım yönetimi ağırlıklı bir tesis yönetim servis yazılımı. Merkezi Amerikada ver her sektörde kullanabilirsiniz mesajı ile müşterilerine destek veriyor.
Mapcon : Aylık 30 dolaylık fiyatları ile göze çarpan bir tesis bakım onarım yazılımı. Sadece bakım onarım değil, proje yönetimi, satınalma, iş güvenliği gibi tesis yönetimi araçlarını da sunmakta.
Manwinwin : Açıkçası bu yazılımın ücretisiz versiyonunu pc'me indirdim. Komple tesis yönetimi için çok kullanışlı olduğunu söyleyemeyeceğim. Daha çok endüstriyel tesislere daha uygun gibi.
Captera : Daha fazla tesis yönetimi yazılımı ve bu yazılımlar ile ilgili yapılmış olumlu ve olumsuz yorumları takip edebileceğiniz güzel bir platform.


Post a Comment

Teşekkürler.

Daha yeni Daha eski