Konsantrasyona yardımcı okul sırası
Danimarka'da her yıl düzenlenen Stockholm Mobilya Fuarı kapsamında gerçekleşen tasarım haftası etkinliğinde, çocukların okulda geçen uzun saatlerini sıkılmadan  geçirebilmesi için sınıflarda konsantrasyona yardımcı olacak mobilya tasarımları sergilendi.
Konsantrasyona yardımcı okul sırası
Danimarka Kraliyet Güzel Sanatlar Akademisi'nde okuyan bir grup öğrenci tarafından öğrencilerin ders esnasından dikkatlerinin dağılmaması ve daha fazla konsantre olabilmeleri için masa, sıra ve oturma grupları olmak üzere çeşitli mobilyalar tasarlandı.
Konsantrasyona yardımcı ve eğlenceli koltuk
Danimarka'da eğitim süresi çok uzun ve dolayısı ile çocukların bu uzun saatlerde okulda sıkılmadan ve rahat vakit geçirmesi gerekiyor. Bu sosyal sorunu tespit eden 9 kişilik tasarım öğrencisi, çocukların daha fazla rahat edeceği, dikkat dağıtmayan ve bir o kadar da ergonomik tasarımlara imza attı. Tasarımlar arasında her çocuğun boyuna uygun ayarlanabilir masalar, ilave bel ve kol destekli anatomik sandalyeler bulunmakta.
Konsantrasyona yardımcı basit ve pratik okul sırası
Tasarım öğrencileri çalışma öncesi bir okulu ziyaret ederek öğrencilerin öğrenme verimliliklerini gözlemlemiş ve daha sonra çocukların sınıflarda öğrenmesine faydalı tasarımlar yapmak üzere söz konusu projeye başlamışlar. Projede, öğrencinin otururken aktif olmasını sağlayan sandalyeler (ergonomi), üzeri köpükle kaplı hafif tabureler (hafiflik), oturma kısmı sırt dayama veya sırt dayama kısmı oturma olabilen sandalyeler (fonksiyonel), çocukların büyümesine ayak uyduran masa ve sandalyeler mevcut.
Fonksiyonel öğrenci koltuğu
İlk bakışta mobilyalar her ne kadar sınıflarda öğrencilerin konsantrasyonuna yardımcı olacak tasarımlar gibi gözükse de, çocukların sıkılmadan uzun saatler geçirebilmesine ve yaratıcılıklarına da fayda sağlayacağına kuşku yok.
Eğlenceli ve hafif okul taburesi

Rahat ve hafif okul taburesi

Post a Comment

Teşekkürler.

Daha yeni Daha eski