Eğer eviniz veya iş yeriniz dublex ise merdiven altından nasıl daha fazla faydalanabilirim diye mutlaka kara kara düşünmüşsünüzdür.  Bir de tabi ki herkesin zevkleri ve renkleri farklıdır konusu ve diğer taraftan trend moda tasarımlar arasında tercih yapma durumu vardır ki bu da insanı daha kararsız kılar. Bugün paylaşacağım 3 farklı merdiven altını etkin kullanan tasarım size farklı ufuklar açacağını ve kafanızda bazı fikirlerin oluşmasına yardımcı olacağını düşünüyorum.
1- Merdiven altını multimedia alanı olarak kullanın
Evinizdeki tüm tv, müzik çalar, ses sistem vb. tüm multimedia araçlarına ait kablo karmaşasını merdiven altında toplayarak gizlemiş olacaksınız. Ayrıca merdiven altını kapacak şekilde tv ünitesi kullanarak evinizin atıl bölümünü kapatırken aynı zamanda yerden müthiş bir tasarruf sağlamış olacaksınız. Eğer evinizde evcil hayvan besliyorsanız kabloları merdiven altına topladığınız için elektrikle ilgili riski bertaraf etmiş olacaksınız.
Merdiven altı tasarımı - Multimedya Köşesi
2- Merdiven altını okuma ve rahatlama köşesi olarak kullanın
Merdiven altını kişisel bir dinlenme alanı olarak kullanmak harika bir fikir olabilir. Yere serilmiş puf minderler ve yastıklar ile hem güzel bir dekorasyon sağlar hemde uzanarak kitabınızı okuma fırsatı bulabilirsiniz. Ayrıca bu alanı kafa dinlemek ve rahatlamak için de kullanabilirsiniz. Eğer merdiven altı penceresi varsa, pencereden yansıyan gün ışığı, kitabınızı okurken ve kahvenizi yudumlarken sizi mutlu edecektir. Eğer pencere yoksa güzü yormayacak bir gün ışığı renginde aydınlatma kullanarak benzer bir efekt yaratabilirsiniz.
Merdiven altı tasarımı - Dinlenme Köşesi
3- Merdiven altını basamak kitaplık olarak kullanın
Evinde bol miktarda kitabı olan ve bu kitapları koyacak yeri olmayanlar için merdiven altına basamak kitaplık tasarımıyla kendinize tasarım harikası bir kütüphane yapabilirsiniz. Merdiven altı için genelde ilk akla gelen fikir depo olabilir. Siz kitaplık yaparak arka tarafını minik bir depo olarak ta kullanabilirsiniz. Eğer merdiven geniş ise, kitaplığın arkasında küçük bir çalışma alanı bile oluşturabilirsiniz. Kitaplık tasarımı için hayal gücünüzü geniş tutun ve açık renk ahşap kullanmayı mutlaka deneyin. Göreceksiniz açık renk ahşap ile merdiven altını kitaplık olarak kapatsanız bile evin alanında küçülme algısı oluşmayacaktır.

. Merdiven altı tasarımı - Kitaplık Köşesi
Alıntı - Kaynak ; designbump.com

Post a Comment

Teşekkürler.

Daha yeni Daha eski