Deprem Kahini Hoogerbets
Frank Hoogerbeets, namı değer deprem kahini. Esasında dünya onu depremi önceden tahmin eden kişi olarak tanıyor. Hollanda Haarlem'de yaşayan Hoogerbeets küçük yaşlarından itibaren uzay, gezegen ve güneş sistemlerine karşı ilgisi sebebiyle, bilgisayar mühendisi olan babasının yardımıyla geliştirdiği bir programla  uzaydaki hareketlere göre tahminler yürütüyor. Gezegenlerin durumu ve ayın hareketini analiz ederek depremler ile ilgili varsayımlarda bulunuyor. Uzun yıllardır ay ile depremler arasında ki ilişki tartışma konusu. Çünkü med-cezir gibi koca okyanusları etkileyen ay, neden ana karayı etkilemesin?
İstanbul'da yaşanan 5.8 şiddetinde ki deprem sonrası ünlü deprem kahini Hoogerbeets özellikle depremin önceden tahmin edilebilir şehir efsanesine Türkçe olarak açıklık getirdir.
Hoogerbeets Tweet'i:
Lütfen deprem yerlerini tahmin edebileceğimiz izlenimini edinmeyin. Yapamayız! Genel olarak gezegene uygulanan kritik zaman dilimlerini izole etme çabasıyla belirli gezegen geometrisine odaklanıyoruz, böylece deprem eğilimli bir bölgedeyseniz yüksek alarmda kalabilirsiniz.
Hoogerbeets Tweet'inden de anlaşılacağı üzere eğer deprem bölgesindeyseniz yüksek alarmda kalınmalı. Yani depreme hazırlıklı olmalıyız. Dolayısı ile deprem ile ilgili mutlaka bir mücadele ve hayatta kalma planımız olmalı.

Post a Comment

Teşekkürler.

Daha yeni Daha eski